Wiosennie

Mówią, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia… Nie do końca się z tym zgadzam i z reguły na śniadanie jadam owoce, we wszystkich postaciach, ale niedziela to czas, żeby nie przejmować się tym, co się robi na co dzień. Niedziela to czas, żeby długo spać, być leniwym, zjeść ogromne śniadanie i dalej być leniwym, albo pójść na rower i zjeść obiad na kolację.

Dzisiejsze kanapki to dla mnie oznaka wiosny… Kiedy tak zaczynają wyglądać i pachnieć moje niedzielne śniadania, to wiem, że nadchodzi ulubiona pora roku. Wtedy brakuje mi tylko jednej rzeczy – ogrodu, w którym mogłabym usiąść z wielkim kubkiem porannej kawy i takim zielonym śniadaniem.

Kanapki:

- 1 dowolna bułka
– mix sałat

– ogórek gruntowy
– ser żółty
– rzodkiewka
– kiełki brokuła
– sól, pieprz do smaku

Miłej niedzieli:)

Komentarze

comments

Powered by Facebook Comments

2 Responses

 1. Ret

  Skąd można wziąć kiełki brokuła 0.o? Pierwszy raz się spotykam. Można to kupić jak kiełki bambusa or sth? Czy wyhodować jak rzeżuchę.

  P.S. Na pewno chodziło Ci o ogórka gruntowego a nie szklarniowego?

  Maj 30, 2012 at 12:50 pm

  • karina

   Kiełki brokuła kupiłam w Biedronce (są też do kupienia kiełki rzodkiewki, ale one mają, jak dla mnie, zbyt wyrazisty smak) Można te kiełki też samemu wyhodować. Co do ogórków, to my zjedliśmy gruntowego, ale jak zamienisz na szklarniowego też będzie pysznie:) Pozdrawiam!

   Maj 30, 2012 at 1:18 pm